ChitoLife

ChitoLife

Adaga ChitoLife, geleneksel ve kadim Anadolu bitkileri ile yenilikçi ve özgün bakış açısının buluştuğu bir ürün oldu. Meyan kökünün şifasını Anadolu’nun kadim bereketi Zeytin ile birleştirdik. Kitosan’ın doğal ve yenilikçi yönü markamıza ve uygulama şeklimize ilham verdi.

Neden ağız spreyi
Sağlıklı bir nefesin ne kadar değerli olduğunu Covid19 sürecinde gördük. Maskelerle solunum yollarımızı  korumak için önlemler alıyoruz. Vücudumuzun savunma mekanizmasına destek olmak ve mücadele direncini yükseltmek için bilimsel verilerden yola çıkarak takviye edici bir ürün geliştirdik.

Meyan kökü; Anadoluda yıllardır kullanılan bir şifa kaynağı olup, Gıda sektöründe  tüketilmekte ayrıca eczacılıkta ilaç terkiplerine girmektedir. Virüslere karşı etkinliği ile ilgili çok sayıda bilimsel çalışma mevcuttur.

Zeytin ağacı ; Anadolumuzun en büyük zenginliklerinden biridir. Tarihte sağlığın ve uzun ömrün simgesi olmuştur. Zeytin yaprağındaki oleuropein maddesinin bağışıklığı güçlendirdiği, virüslere, mantarlara ve bakterilere karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu şifa kaynağı sadece mikroplara karşı mücadelede değil, çok sayıda tıbbi etkinliği ile tedaviye destek amacıyla kullanılmaktadır. Yara ve yanık sorunlarının giderilmesinde ve cildin kanlanmasına yardımcı olarak iyileşmenin hızlanmasına destek olduğu görülmüştür. Bağışıklık güçlendirmesi ile bahar dönemlerinde polenlerin de nedeni olduğu alerjilere karşı vücudun direncini artırmaktadır.

Kitosan, ilaç endüstrisinin son dönemde çokça kullandığı önemli bir maddedir. Güvenli, etkili bir doğal bir ürün olduğu çok sayıda bilimsel çalışmada kanıtlanmıştır. Antioksidan ve antimikrobiyal etkinlik göstermektedir. Çok çeşitli gıda ürünleri içinde de kullanılmaktadır.

C vitaminin vücudumuzda oluşan serbest radikallerin yok ederek antioksidan etki gösterir. Özellikle kış dönemlerinde vücudumuzun direncinin düşmesine engel olarak, soğuk algınlığı ve gribe karşı etkinlik gösterir. Günlük olarak vücudumuzun ihtiyaç duyduğu önemli bir vitamindir.

Ürün E-Kataloğu Adaga E-Katalog

YENİLİKLERDEN

HABERDAR OL !